Konkursas Lietuvos parodų centre „Litexpo“

image044

Lapkričio 06 d. mūsų skyriaus virėjų profesijos mokinės Rugilė Visockaitė ir  Renata Pipiraitė dalyvavo  Lietuvos parodų centre „Litexpo“ vykusiame mokinių profesinio meistriškumo konkurse „Jaunųjų virėjų komanda 2014“. Konkursą organizavo Lietuvos Restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo skyrius.

Konkurse varžėsi 10 jaunųjų virėjų komandų iš įvairių profesinio mokymo įstaigų. Dalyviai per dvi valandas turėjo pagaminti karštąjį patiekalą, kuriame būtų panaudota kiaulienos išpjova. Deserto gamybai reikėjo panaudoti moliūgą, Dan Sukker cukrų bei cinamoną. Rugilė ir Renata gamino du patiekalus: įdarytą kiaulieną su šveicarišku padažu ir sudėtiniu daržovių garnyru bei  desertą – keksiukus su moliūgais ir riešutais pagardintais moliūgų džemu bei maskarponės kremu . Merginos konkurso metu jautėsi tvirtai, pagamino patiekalus laiku. Mokinės buvo apdovanotos Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais ir Lietuvos Restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos bei konkurso rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Vyr. profesijos mokytoja R. Vaičiulienė