II turas

2015 12 03

Lapkričio 26d. mūsų mokyklos aukštaičių komanda laimėjo antrąją vietą projekto ,,Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ respublikinėse varžytuvėse. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje susirinko penkios geriausiai regioniniuose etapuose pasirodžiusios profesinių mokyklų komandos: iš Klaipėdos turizmo mokyklos, Varėnos technologijos ir verslo mokyklos, Marijampolės profesinio rengimo centro Paslaugų skyriaus, Švenčionių profesinio rengimo centro ir mūsų RTVMC Šeduvos TVMS. Šių metų varžytuvių tema – vestuvės. Komandos varžėsi prisistatymo (tarmės ir tautosakos) ir kulinarijos paveldo konkursuose. Mūsų mokyklos komanda tarmiškai suvaidino jaunojo pulko atvykimą į jaunosios namus ir pristatė tris patiekalus, būdingus Šeduvos regiono vestuvių stalui: duoną, vestuvinį pyragą „Kringelį“ ir keptą kiaulienos kumpį . Parengtą vaidinimą, patiekalų pristatymą vertino kompetentinga komisija: Birutė Imbrasienė (VšĮ Kulinarijos paveldo fondo direktorė), Gražina Kadžytė (Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė), doc. dr. Dalia Urbanavičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos katedros vedėja), Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvių liaudies kultūros centro Papročių ir apeigų poskyrio vadovė), Antanas Astrauskas (Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius). Komisija dalyvių pasirodymus vertino pagal vestuvių dalies pasirinkimą ir perteikimą, regiono papročių atskleidimą, tarmiškumą ir kūrybiškumą. Paruošti patiekalai buvo vertinami atsižvelgiant  į receptų autentiškumą, būdingumą konkrečiam regionui, patiekalų atitikimą vestuvių šventėms, skonį, kulinarinį meistriškumą bei pateikimą, patiekalų pristatymą. Iškovota vieta džiaugiasi komandos nariai: Miglė Zacharovaitė KT 14 gr., Reda Petrulaitytė VR 14 gr., Agnė Kozlovskytė KT 14 gr., Rokas Petraitis VR 15 gr., Nerijus Petrauskas VR 14 gr., Dalius Gutauskas AK 15 gr. Ruošiantis varžytuvėms talkino Sonata Sereikaitė VR 14 gr. .Dėkojame palaikymo komandai.

Mokinius varžytuvėms ruošė kraštotyrininkė Emilija Brajinskienė, Marytė Selenienė – neformalaus ugdymo organizatorė, virimo dalykų vyr. profesijos mokytoja Roma Vaičiulienė.

Mokytoja Roma Vaičiulienė