Žemės vaikai 2016

„Žemės vaikai – 2016“

2016 06 21

Birželio 16 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras dalyvavo aštuntą kartą organizuojamame respublikiniame kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių baigiamajame konkurse „Žemės vaikai 2016“. Centrą konkurse atstovavo Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokinys Šarūnas Žigadlo, kuriam reikėjo atlikti dvi užduotis – testą ir žolės pjovimą dalgiu. Mūsų mokykla įrengė „Malūnininko kiemelį“, kuriame demonstravo kalvystės amatą, medžio drožinėjimo meną. Malūnininkas ir gaspadinė pasakojo apie miltų gamybos procesą vėjo malūne, supažindino su įvairiomis grūdų veislėmis. Kiemelio lankytojams jie dalino įvairių rūšių miltus.  Virėjo specialybės mokinys Rokas Petraitis kepė blynus ir juos pagardinęs uogiene vaišino visus norinčius paskanauti. Susirinkusiems centro mokinys Arvydas Bražas dovanojo dvi savos kūrybos dainas. Kiemelius vertino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu sudaryta vertinimo komisija. Dar viena komisija vertino šienpjovių pasiruošimą darbui ir jų įgūdžius.   Konkurso uždarymo metu dalyviai buvo apdovanoti asmeninėmis dovanomis. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui atiteko „Žemdirbiškiausio“ kiemelio nominacija, kurią skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo ir metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė įteikė padėką už dalyvavimą ir kiemelio įrengimą.   Padėką už mokinių verslumo, kūrybiškumo, praktinių įgūdžių ugdymą, žemdirbiškų profesijų propagavimą, dalyvių parengimą ir mokymo įstaigos pristatymą įteikė Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos prezidentė Elena Pelekauskienė.  Mokiniai ir mokytojai iš konkurso „Žemės vaikai 2016“ grįžo kupini pačių gražiausių įspūdžių.

Praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas