Tolerancijos diena

TOLERANCIJOS DIENA

2016 11 24

Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena. Ši diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos. Prisidėdami prie iniciatyvos, mokinių tarybos nariai mokyklą papuošė baltais paukščiais, parengė plakatą tolerancijos tema. Pirmo kurso elektromontuotojo specialybės mokiniai buvo pakviesti filmo „Čia mūsų namai“ peržiūrai. Po peržiūros užsimezgė diskusija, į kurią įsitraukė ir gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė. Aptarta, kas yra tolerancija, kokios jos galimos formos, kokį elgesį galėtume laikyti netolerantišku. Vedėja padėjo rasti pavyzdžių iš kasdienio mokyklos gyvenimo. Prieita prie bendros nuomonės, kad tolerancija prasideda nuo pagarbos.  Linkime visiems mokyklos bendruomenės nariams išlikti tolerantiškais ir gerbti vieniems kitus.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė