Ekskursija geriausiems mokyklos mokiniams

image012

RTVMC centro administracija geriausiai besimokantiems bei aktyviai dalyvaujantiems mokinių ir bendrabučio tarybų veiklose, geriausiems sportininkams bei aktyviausiems popamokinėje veikloje Šeduvos TM skyriaus mokiniams suteikė galimybę išvykti į ekskursiją. Pasirinkome legendomis apipintą, daug rašytojų bei poetų padovanojusį kraštą – Anykščius. Pirmiausia aplankėme Švento Mato bažnyčią ir jos bokšte įkurtą apžvalgos aikštelę. Užlipę į 33 metrų aukščio bokštą pasigrožėjome Anykščių apylinkėmis, aikštelėje įrengtuose stenduose patyrinėjome bažnyčios istoriją. Po to aplankėme 1927 metais įkurtą A.Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų, kuriame sukaupta visa Anykščių miestelio, gyventojų ir apylinkių rašytinė istorija. Muziejaus gidas ne tik išsamiai papasakojo apie A.Baranausko bei A.Vienuolio-Žukausko gyvenimą bei kūrybinį kelią, bet ir pateikė daug kitos įdomios istorinės informacijos, susijusios su Anykščių kraštu. Mus sužavėjo tautodailininko anykštėno Stanislovo Petraškos akmens tapybos paroda, kurioje pavaizduoti gimtinės peizažai, Lietuvos simbolika. Anykščių geležinkelio stotyje aplankėme siaurojo geležinkelio muziejų. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Janauskienė mokiniams papasakojo apie legendomis apipintą Puntuko akmenį bei Liudiškių piliakalnį, vadinamą „Laimės žiburiu“, kuriuos mes taip pat aplankėme.  Patyrę daug įspūdžių, daug sužinoję, puikiai pailsėję, pabendravę grįžome į namus.

Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė