Krikštynos 2016

2015 09 21

Rugsėjo 17 d. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje įvyko pirmakursių krikštynos. Visi nulinukai darnia eisena buvo atvesdinti į išbandymų kambarį.Su šventine krikštynų programa supažindino šventės vedėjai Raudonkepuraitė ir Vilkas - R.Petrulaitytė ir M.Rimkus. Smagiai nusiteikę mokyklos antrakursiai į krikšto išbandymus sukvietė šiųmečius nulinukus: virėjus ir elektromontuotojus, kompiuterio ir organizacinės technikos operatorius, apskaitininkus-kasininkus, žirgininkystės verslo darbuotojus. Pirmakursių vadovams G.Galdikienei, L.Pranckevičiui, G.Kazlauskienei ir L.Baltkojienei teko prisiekti visų akivaizdoje. Grupių vadovams buvo įteikti užrašų blonknotai. Nulinukai atliko apšilimo mankštą nuo širšių ir piktų bičių, pagerbė išbandymų kambarį, jį apeidami „žąsele“. Po to būsimieji fuksai buvo suskirstyti į dvi komandas ir paskelbtas pirmasis krikštynų išbandymas – linksmoji estafetė „Svarbiausia – galva ant pečių“. Teko nešti ant galvos išminties knygą ir laviruoti tarp „miško medžių“ – eilėmis sustatytų kėdžių. Antroji estafetė - „Proto vaisiaus pagerbimas“. Kas greičiau apneš aplink „medžius“ šaukštuose „proto vaisių“ – kiaušinį. Trečiasis išbandymas–„Žinių maratonas “.Visi nulinukai susėdo vienas kitam ant kelių dideliu ratu ir turėjo perduoti rankomis „žinių bagažą“ – surištas knygas penkis ratus. Ketvirtasis  krikštynų išbandymas –žaidimas „Jei patinka ši dainelė“. Penktasis išbandymas- „Viens, du ,trys, būsiu geras mokinys“. Kiekvienas būsimas pirmakursis turėjo pabučiuoti skambutį ir atsistojęs ant kėdės sušukti“ Viens, du , trys, būsiu geras mokinys“. Nuotaikinga šventė pasibaigė krikšto ceremonija. Jos metu antrakursiai nulinukus vaišino mokslo koše, ženklino visus privalomu tradiciniu „F“ženklu, dovanojo taikos ir išminties simbolį - obuolį su palinkėjimu. Po krikšto pirmakursiai, iškilmingai suklaupę , davė „fuksų“ priesaiką. Juos pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus vedėjas A.Vaičiulis. Vadovas pabarstė visus sūriąja mokslo druska ,pašventino mokslo vandeniu, kursų vadovams įteikė krikštynų gardžiųjų saldainių. Visi šventės dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.Štai taip nuotaikingai skyriaus bendruomenė priėmė į savo būrį naujokus.

Neformalaus ugdymo organizatorė M.Selenienė