KALĖDINĖS TAURĖS“ ŽIRGŲ KONKŪRŲ VARŽYBOS POPULIARĖJA

„KALĖDINĖS TAURĖS“ ŽIRGŲ KONKŪRŲ VARŽYBOS POPULIARĖJA

2016 12 19

Gruodžio 15 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne vyko tradicinės „Kalėdinės taurės“ žirgų konkūrų varžybos. Atvyko gausus žirginio sporto entuziastų duetų iš Panevėžio, Anykščių, Šiaulių, Kauno regionuose įsikūrusių žirginio sporto klubų ir privačių žirgynų. Varžybose dalyvavo ir šeimininkai – Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai. Varžybų dalyvius, svečius, komandų vadovus pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis. Direktorius pasidžiaugė kasmet didėjančiu dalyvių skaičiumi – šiemet jų skaičius perkopė šimtą - užsiregistravo 113 žirgo ir raitelio duetų, 25 duetai atstovavo šeimininkų komandai.  Sėkmingų startų palinkėjo Radviliškio savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Kazimieras Augulis bei pasidalino savo vaikystės atsiminimais, susijusiais su žirgu. Sveikinimo žodį taip pat tarė Šeduvos lopšelio-darželio vedėja Daiva Štaškūnienė. Varžyboms teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėja Regina Gražulienė. Pirmajame „Debiutantų“ konkūre geriausiai pasirodė Diana Snarskytė su žirgu Viva, Simas Pužauskas su žirgu Bonopartas ir Ignas Šiurna su žirgu Flora. Ignas atstovavo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrą. Antrajame „Raitelių debiutantų“ konkūre nugalėtoja tapo Karolina Jurėnaitė  su žirgu Orijonas. Atrąją ir tręčiąja vietas užėmė Vilda Lukaitytė su žirgu Atėnė ir Augustė Baužaitė su žirgu Menson. Augustei dar tik 8 metai, bet ji jau yra pasižymėjusi ne viename turnyre. Daug dalyvių užsiregistravo „Jokerio“ Atviros klasės rungtyje, kurioje kliūčių aukštis siekia iki 90 cm. Joje geriausiai sekėsi Vildai Liukaitytei su žirgu Atėnė, Agniui Grigaliūnui su žirgu Lady Gaga ir Karolinai Šimkutei su žirgu Pantera. „Jokerio“ Jaunių klasėje nepralenkiama buvo Augustė Baužaitė su žirgu Menson, antroji liko jos sesuo Gabrielė Baužaitė su žirgu Fernanda. Mergaitės atstovavo sporto klubą „Mykadoras“, esantį Anykščių rajone. Jorilei Petrauskaitei su žirgu Regbis atiteko trečia vieta. Didžiausia intriga vyko „Kalėdinės taurės“ konkūre, kuriame kliūtys pakeliamos iki 110 cm. Po raitelių persirungimo, taurės savininku tapo Sigitas Prikockas su žirgu Lavel. Žirgo savininkas ir šio konkūro rėmėjas ūkininkas Vytautas Čepaitis. Po jo išsirikiavo Simas Pužauskas su žirgu Ceilona S ir Gabrielė Baužaitė su žirgu Fernanda.

Varžybų dalyviai, pavaišinti „kareiviška koše“ ir karšta arbata, dėkojo organizatoriams už puikią šventę ir atsisveikino iki kitų metų.