2017 sausio 13 d

2017 01 17 2

Laisvė – tai pirmasis bei tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis. Lietuvos laisvė buvo išpirkta drąsa bei kova už savo bei kitų tautiečių ateities gerovę. Apie tai mums iki šiol liudija 1991 metų sausio 13-osios įvykiai. Tą naktį sovietų kariuomenė bandydama nuversti nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą, Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus šturmuoti pastatą ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeista daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų, išdrįsusių pademonstruoti tvirtą valią, ryžtą ir apsisprendimą. Jie įrodė, kad ir taikiai, be ginklo rankoje galima apginti savo garbę, orumą, šeimą, valstybę, jos laisvę. Šiemet jau 26-ąjį kartą Lietuva minėjo Laisvės gynėjų dieną. Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje sausio 13-osios rytą pradėjome kiekvienam prisegdami neužmirštuolės žiedą kaip atminimo ir pagarbos ženklą paaukojusiems gyvybę už laisvę. Mokyklos bendruomenė, prisijungdama prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, 8 val. dešimčiai minučių uždegė žvakutes mokyklos languose, o mokyklos antrojo aukšto foje paruošėme atminimo stendą žuvusiems už laisvę.

Neformaliojo ugdymo organizatorė M.Selenienė