SUSTABDYTA AKIMIRKA KNYGAI PRIE ŽYDINČIŲ TULPIŲ

2017 05 09 1

Spaudos  atgavimo, kalbos ir knygos dieną Raudondvario kaimo ir skyriaus bendruomenės nariai minėjo gegužės 5dieną. Kiekvienas rankoje atsinešė po knygą ar atspausdintą lape knygos ištrauką. Dalyvaujantys pasiruošė paskaityti tik jam patikusį kūrinį. Daugiausia buvo skaitomi Just. Marcinkevičiaus, E. Mieželaičio, K. Kubilinsko, J.Erlicko. K. Binkio eilėraščiai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Janauskienė supažindino su Ievos Simonaitytės kūryba ir gyvenimu, nes šie metai paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Gimnazijos skyriaus vedėja   Stanislava Gilienė skaitė eiles mintinai, kurias išmoko prieš kelis dešimtmečius, o baigiantis renginiui padeklamavo K. Binkio utas:

TULPĖS

Raudonos, margos, gelsvos, baltos

Pražydo tulpės visos kartu, –

Vėliavos iš žolių iškeltos

Raudonos, margos, gelsvos, baltos..

Kad nebegrįžtų naktys šaltos

Ir pievų kruša neužbertų, –

Raudonos, margos, gelsvos, baltos

Pražydo tulpės visos kartu.

Malonu buvo klausytis taip gražiai skambančio žodžio, malonu stovėti prie žydinčių tulpių, malonu, kad vis dar gyvas skaitymas tarp žmonių.

Mokyklos bibliotekos vedėja   Aksinija Gulbinienė