augalais žavėjimosi diena

TARPTAUTINĖ ŽAVĖJIMOSI AUGALAIS DIENA

2017 05 16

Europos Augalų tyrimo organizacija (EPSO) skelbia  2017 metų tarptautinę "Augalų Žavadienio“ iniciatyvą. Šios veiklos tikslas – pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba žemės ūkiui, tvariai maisto pramonei, taip pat sodininkystei, miškininkystei, popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos produkcijai.  Skyriaus mokiniai prisijungė prie iniciatyvos. Gegužės 15 dieną pirmo kurso mokiniai nutarė parengti augalų, augančių mokyklos teritorijoje, katalogą. Gamtos mylėtojus konsultavo skyriaus biologijos mokytoja Irena Jurevičienė ir  viešnia – mokytoja Jurgita Beklešovienė. Darbas prasidėjo nuo augalų paieškos ir fotografavimo bei bandymo nustatyti tikslų jų pavadinimą. Mokiniai pasiskirstė į tris grupes: vieni katalogavo žolinius augalus, kiti – krūmus, o treti – medžius. Paieškos leido mokiniams susipažinti naujais augalais, ar pasigerėti tais, pro kuriuos jie praeina kasdien, bet nepastebi. Tikimės, kad parengtas katalogas bus ne tik saugomas mokyklos bibliotekoje, bet ir metai iš metų papildomas nauja informacija.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė