b 7

Žirginio sporto jojimo bazė įkurta Raudondvaryje 1982 m. Pirmieji žirgai buvo atvežti iš Marijampolės bei Nemuno valstybinių žirgynų. Tai – Anglų grynakraujai jojamieji ir Trakėnų veislės žirgai. Laikui bėgant, buvo pastatytas erdvus uždaro tipo maniežas, kuriame treniruotės bei varžybos vyksta žiemą ir vasarą. Todėl lankantiems šį žirgyną yra sudarytos puikios sąlygos sportuoti ir kelti jojimo meistriškumą.

Šiuo metu žirgyne laikoma 12 žirgų. Laikomi žirgai yra Trakėnų, Budiono, Hanoverio veislės sportiniai žirgai, taip pat – Žemaitukų veislės arkliai. Radviliškio TVMC Šeduvos TVM skyrius bendradarbiauja su Lietuvos gyvulininkystės institutu, atkuriant Žemaitukų arklių veislę ir siekiant sustabdyti šios veislės išnykimą.

Mokyklos žirgyne vyksta įvairūs renginiai, turnyrai, varžybos, parodomosios programos su žirgais. Kiekvienais metais organizuojamos jau tradicinėmis tapusios žirginio sporto „Kalėdinės taurės“ varžybos (2011 m. mūsų mokyklos duetai „Jaunių konkūre“ pelnė I-ąją ir II-ąją vietas, „Akumuliatorius su jokeriu“ konkūre – II-ąją vietą), Lietuvos specialiosios olimpiados žirginio sporto čempionatas „Suvaldyk žirgą“, žemaitukų veislės eržilų licencijavimas.

Mokyklos žirgai dalyvavo ir kitur organizuojamuose renginiuose: užgavėnių šventėje Radviliškyje, Mindaugo karūnavimo dienos šventėje Panevėžyje, „Radviliškio rajono mero taurės“ varžybose.

Praėjusiais metais Radviliškio TVMC sportininkai ir žirgai dalyvavo įvairiose Lietuvoje vykusiose žirginio sporto varžybose: Lietuvos žiemos konkūrų čempionato I, II III ir IV etapuose ir finalinėse varžybose, kuriose „Jaunučių konkūre“ mūsų mokyklos duetas laimėjo I–ąją vietą ir tapo Lietuvos žiemos čempionato jaunučių konkūro nugalėtoju. Mokyklos duetai taip pat dalyvavo Lietuvos vasaros čempionato II etape, kuriame „Jaunučių greičio konkūre“ užėmė II-ąją vietą, „Jaunių greičio konkūre“ – III-ąją vietą. Mokyklos sportininkai su žirgais dalyvavo atvirame Lietuvos konkūrų čempionate, kuris vyko Dargužiuose, Klaipėdos raj., jose „Jaunučių stiliaus konkūre“ pelnė III-ąją, „Jauno žirgo konkūre“ – II-ąją ir IV-ąją, „Jaunių konkūre“ – III-ąją vietas.