Virėjo specialybės diena

image100

Gruodžio 12 dieną, tęsiant tradicijas, Radviliškio TVMC Šeduvos TVMS vyko virėjo specialybės diena. Mokomojoje virtuvėje buvo organizuotas virėjo ir barmeno-padavėjo specialybių mokinių komandų konkursas. Konkurso tema – lietuvių kulinarinio paveldo patiekalų gaminimas. Dalyvių komandos turėjo atlikti šias užduotis: paserviruoti stalą, pristatyti namuose pagaminti saldų patiekalą ir gėrimą; mokomojoje virtuvėje pagaminti karštą patiekalą, jį pristatyti. Konkurso metu dalyviai buvo aprūpinti maisto produktais, darbo priemonėmis. Renginio vedėjai – virėjo specialybės III kurso mokinės A.Vainauskaitė ir S. Žvirėlaitė. Renginio pradžioje prisistatė norinčios dalyvauti konkurse keturios virėjo bei barmeno-padavėjo specialybių mokinių komandos: „Agurkėliai“ (Kėdainių PRC), „Raseinių Magdelės“ (VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla), „Radviliukai“ (Radviliškio TVMC) ir „Papirnikɛ“ (Šeduvos TVMS).  Radviliškio TVMC direktoriaus pavaduotoja S. Kavaliauskienė ir Šeduvos TVMS vedėjas A. Vaičiulis palinkėjo dalyviams sėkmės gaminant ir pristatant patiekalus.  Kol komandos gamino patiekalus, mokyklos mokiniams, mokytojams ir svečiams – Baisogalos gimnazijos dešimtokams, valgyklos salėje vyko varžytuvės, kurias vedė Kultūros rūmų darbuotojai M. ir V. Sėlenos. Žiūrovai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie maistą, minė mįsles, atlikinėjo praktines užduotis. Juos linksmino dainininkės – Šeduvos TVMS virėjo specialybės mokinės.  Konkurso dalyvių komandų prisistatymus, užduočių vykdymą stebėjo ir pagamintus patiekalus ragavo bei vertino vertinimo komisija – Kėdainių PRC mokytoja metodininkė I. Šlikienė, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos profesijos vyr. mokytoja Z. Naujokaitienė, Radviliškio TVMC profesijos vyr. mokytoja L. Kasperavičienė ir Šeduvos TVMS profesijos vyr. mokytojos Z. Majarienė ir L. Baltkojienė. Baigę darbą virtuvėje, virėjų bei barmeno-padavėjo specialybių komandos pristatė savo pagamintus patiekalus. Komisija, įvertinusi patiekalus pagal jų estetinį vaizdą, skonį ir kitus kriterijus, paskelbė konkurso nominacijas:

meistriškiausia komanda – „Raseinių Magdelės“ (VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla);

kūrybiškiausia komanda – „Radviliukai“ (Radviliškio TVMC);

meniškiausia komanda – „Agurkėliai“ (Kėdainių PRC);

išradingiausia komanda – „Papirnik“ (Šeduvos TVMS).

Konkurso dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir dovanėlės.

Komisijai įvertinus patiekalus, visi renginio žiūrovai galėjo jų paskanauti.

Dėkoju visiems skyriaus darbuotojams, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

Virėjo specialybės dalykų profesijos vyr. mokytoja Roma Vaičiulienė

>>nuotraukos