„Diena su žirgu“

image001

Gegužės 20 d. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne vyko tradicinis pramoginis renginys „Diena su žirgu“. Šventę pradėjo ir sėkmės visiems dalyviams linkėjo mokyklos direktorius  Jonas Pravilonis,  sveikino mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis. Renginio tikslas – mokyklos žirgyno ir jame teikiamų paslaugų bei rengiamos specialybės Žirgininkystės verslo darbuotojas populiarinimas. Į mokyklos žirgyną sugužėjo rajono gimnazijų bei pagrindinių mokyklų mokinių komandos ir jų sirgaliai, bei Šeduvos lopšelio – darželio auklėtiniai. Šventė prasidėjo žirgų šokiu. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę ir jos naudą bei reikšmę šiuolaikinėje arklininkystėje pristatė šios specialybės ŽR14 grupės mokinė Raminta Smulkienė. Renginio metu mintos mįslės, patarlės apie žirgus. Mokyklų komandos  spėjo dainas, kuriose minimi žirgai. Varžėsi praktinėje užduotyje kas gražiau supins žirgui karčius. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai dalyvavo šuolio galingumo rungtyje. Demonstruota voltižiruotė (gimnastika ant žirgo) bei  dailusis jojimas. Šventės metu svečiai buvo vaišinami „kareiviška“ koše ir karšta arbata. Norintys galėjo pajoti žirgais, pasigrožėti poni arkliukais, kuriuos demonstravo  ūkininkas V. Čepaitis, žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės ŽR12 grupės mokinė L. Buivytė bei ūkininkė I.  Šiurnė.  Rodyti mokyklos žirgyne laikomi Žemaitukų veislės arkliai. Po jų pristatymo vyko poni arkliukų pasirodymas. Renginio metu aktyviausi žiūrovai apdovanoti saldžiaisiais prizais. Mokyklų komandos iškovojo sekančias nominacijas: Grinkiškio J.Poderio gimnazija tapoLyriškiausia komanda; Šeduvos gimnazijos pirmoji komanda  pelnėKūrybiškiausios nominaciją, Šeduvos gimnazijos antroji komanda atspėjo daugiausiai dainų ir iškovojo Dainingiausios komandos titulą; Sidabravo gimnazijos komanda pelnėŽirgų žinovų nominaciją, o Radviliškio TVMC Šeduvos TVM skyriaus komanda iškovojoMeniškiausios titulą. Apdovanojimus įteikė mokyklos direktorius Jonas Pavilonis ir skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis. „Dienos su žirgu“ renginio metu šuolio galingumą demonstravo  Diana Snarskytė su žirgu Alita, Šarūnė Juknevičiūtė su žirgu Vitražas, Greta Bolnaitė su žirgu Asa de Casandrą bei Ignas Šiurna su žirgu Ažytė. mGimnastiką ant žirgo (voltižiruotę) demonstravo Deividas Gailius ir Ignas Šiurna su žirgu Gina.  Dailųjį jojimą  demonstravo Šeduvos TVMC skyriaus žirgyno trenerė Inga Gailiuvienė su žirgu Primavera GT ir   Ignas Šiurna su žirgu Ažytė.  Renginio metu vyko Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinių Šarūnės Juknevičiūtės piešinių ir Kristinos Prikockaitės bei Viktorijos Liagaitės fotografijų paroda, eksponuojami mokinių sukurti plakatai. O patys mažiausi renginio dalyviai  - darželio auklėtiniai piešė savo svajonių žirgą.  Dalyvavusieji renginyje daug sužinojo apie žirgus, patyrė   teigiamų emocijų ir įspūdžių. Visi išsiskirstėm laukdami  susitikimo sekančiais metais.

Žirgyno vedėja     Edita Matišiūtė

Svetainėje lankosi 19 svečių ir nėra prisijungusių narių