Prikausomybės

2015 11 25

Priklausomybė alkoholiui, rūkalams, maistui ir kitokiems dalykams žmones kamavo ištisus amžius. Ne išimtis yra ir 21 amžius. Skirtumas tik toks, kad technologijoms stipriai pažengus į priekį tapome priklausomi dar ir nuo jų. Kalbu apie besaikį kompiuterio, mobiliųjų telefonų, kurių turime net po kelis, plančetinių kompiuterių ir kitų prietaisų naudojimą. Nenoriu pasakyti, kad  šios technologijos yra blogis, tačiau neribotas jų naudojimas nieko gero neduoda. Nuo pernelyg ilgo spoksojimo į ekraną sausėja, vargsta ir silpsta akys, ima kamuoti galvos skausmai, pamažu deformuojasi kaklo slanksteliai ir apskritai visa laikysena, žmogus tampa irzlus, nervingas, net piktas.Apie įvairias priklausomybes kenksmingas tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai reikia kalbėti dažnai ir garsiai. Vykdyti įvairius renginius, akcijas ir kitokias priemones, nes jei žmogus yra sveikas ir nuo nieko nepriklausomas, jis yra laimingas. Būtent todėl 2015 m. lapkričio 9-16 dienomis RTVMC Šeduvos TVM skyriuje vyko akcija „Nebūk priklausomybių vergu“. Visą savaitę mokiniai kūrė skrajutes, lankstinukus, piešė plakatus, kur atsispindėjo žalingų įpročių pasekmės. Už pastangas visiems akcijoje dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos padėkos, o 6 originaliausių darbų autoriams įteiktos dar ir nedidelės dovanėlės. Mokinių darbai yra eksponuojami mokyklos II-ojo aukšto fojė, kur juos matyti bus galima iki pat lapkričio mėn. pabaigos.

Pabaigai norėčiau visiems palinkėti daug ir nuoširdžiai juoktis. Tai vienintelė priklausomybė, kuri nealina ar kitaip kankina organizmą, o jį stiprina ir sveikatina.

Mokinių tarybos koordinatorė Lina Janauskienė