Krikštynos 2016

2016 09 23

Rugsėjo 22 d. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje įvyko pirmakursių krikštynos. Visi nulinukai ir jų vadovai susirinko į išbandymų lauką aikštėje prie mokyklos. Su šventine krikštynų programa supažindino šventės vedėjos –antrakursės Jurgita Eitutytė ir Monika Babilaitė (VR15). Į krikšto išbandymus sukviesti šiųmečiai nulinukai: būsimieji apskaitininkai-kasininkai, automobilių mechanikai, elektromontuotojai ir būsimieji žirgininkystės verslo darbuotojai. Pirmakursių vadovėms Linai Janauskienei, Irenai Digrevičienei, Ramunei Navickienei ir Zitai Majarienei teko visų akivaizdoje kuo greičiau pripūsti sėkmės balionus. Užduotį greičiausiai atliko automobilių mechanikų grupės vadovė Irena Digrevičienė. Grupių vadovėms buvo įteiktos užrašų knygutės ir vardiniai rašikliai. Krikštynų ritualas prasidėjo nuo apšilimo mankštos, pavadintos „Nuo patyčių ir blogos akies“. Po to būsimieji fuksai turėjo įveikti išbandymų kelią: užmesti egzaminų lanką ant sėkmės stiebo, peršokti nesėkmių barjerus, pralįsti pro mokslo tunelius, susikabinus po tris - išbandyti laimės slides. Po sunkių išbandymų nulinukai pasodino savo žavias grupių vadoves į karietą ir, visiems plojant, džiaugsmingai vežė aplink išbandymų lauką. Nuotaikinga šventė pasibaigė krikšto ceremonija. Jos metu antrakursiai nulinukus pavaišino mokslo koše, parklupdė juos ant dilgėlių ir paženklino privalomu tradiciniu „F“ ženklu, dovanojo užrašų knygutes ir rašiklius. Po krikšto pirmakursiai, iškilmingai suklaupę , davė „fuksų“ priesaiką. Juos pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus vedėjas A.Vaičiulis. Vadovas apibėrė visus sūriąja mokslo druska, pašventino mokslo vandeniu, kursų vadovams įteikė krikštynų gardžiųjų saldainių. Visi šventės dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje. Štai taip nuotaikingai mūsų bendruomenė priėmė į savo būrį naujus narius.

Neformaliojo ugdymo organizatorė M.Selenienė