Žygis - Šeduvos žydų atminimui pagerbti

2016 09 27

Rugsėjo 23-ioji žydų genocido aukų atminimo diena. Šeduvoje nuo pat miesto įkūrimo didžiąją gyventojų dalį sudarė žydai. 1880 m. surašymo duomenimis Šeduvoje gyveno 2386 žydai ir sudarė apie 63 procentus visų miesto gyventojų. Vokiečiai užėmė Šeduvą 1941 m., o miestelio gyventojai žydai buvo prievarta iškeldinti iš savo namų ir išvaryti į gretimą Pavartyčių kaimą, getu tapusius sovietinius barakus. 1941 m. brutaliai nutraukta kelis šimtmečius trukusi Šeduvos žydų istorija, sušaudant 664 šeduvius žydus. Minėdami holokausto aukų atminimo dieną skyriaus mokiniai išsirengė į žygį. Mokinius lydėjo gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė, istorijos mokytoja G. Galdikienė, bibliotekos vedėja A. Gulbinienė ir neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė. Kelionės tikslas - aplankyti senąsias Šeduvos žydų kapines. Pirmoji žygeivių stotelė -  vokiečių kapinės. Jas pristatė ir savo atsiminimais pasidalino vedėja S. Gilienė. Taip pat stabtelėjome prie „Brolių kapinių“. Istoriją apie jas bei pavadinimo kilmę atskleidė E. Brajinskienė, šeduvių gerai pažįstama ir vadinama „Šeduvos baba“. Pasiekę žydų kapines - turėjome galimybę paklausyti įdomų mokytojos G. Galdikienės pasakojimą apie Šeduvos žydus. Žygio metu ne tik aplankėme senąsias Šeduvos kapines, taip pat turėjome galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje, sužinoti daug naujo bei pasigrožėti apylinkėmis.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė

Svetainėje lankosi 18 svečių ir nėra prisijungusių narių