EUROPOS PROFESINEI SAVAITEI SKIRTAS KONKURSAS „ATRASK SAVO TALENTĄ“

2016 12 13

Prisijungdami prie Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo mainų paramos fondo,  Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro naujos Europos Komisijos iniciatyvos – Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje vyko Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtas renginys.  Tai iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Konkursas „Atrask savo talentą“ skyriuje organizuotas pirmą kartą. Renginiu siekėme įvertinti mokinių profesinius gebėjimus, išrinkti geriausiai profesines kompetencijas demonstruojančius mokinius, kelti profesinio mokymo prestižą, stiprinti profesinio mokymo motyvaciją, ugdyti mokinių kūrybiškumą ir iniciatyvumą, plėsti bendradarbiavimą tarp mokymo įstaigų. Konkurse dalyvavo penkių artimiausiai esančių mokymo įstaigų mokinių komandos. Svečiams skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis pristatė mokymo įstaigą, rengiamas mokymo programas, mokymosi galimybes ir perspektyvas. Atvykusias komandas pasitiko skyriaus mokytojai ir mokiniai. Kiekvienos komandos nariai turėjo galimybę išbandyti savo gebėjimus atliekant šešių skirtingų profesijų mokytojų parengtas užduotis. Mokiniams buvo pristatytos visos profesijos, kurias mokiniai gali įsigyti mūsų skyriuje. Konnkurso metu apdovanotos visų mokyklų komandos. Du apdovanojimus pelnė Šeduvos gimnazijos komandos mokiniai, kurie geriausiai atliko elektromontuotojo, apskaitininko ir kasininko specialybės užduotis. Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniai apdovanoti už geriausiai atliktas virėjo specialybės užduotis. Multimedijų paslaugų teikėjo specialybės užduotis geriausiai atliko Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniai. Sidabravo gimnazijos mokinių komanda geriausiai pasirodė atliekant automobilių mechaniko specialybės užduotis. Smilgių gimnazijos mokiniai pripažinti geriausiais žirgininkystės verslo darbuotojo srityje. Visoms dalyvavusių komandų mokykloms įteikti padėkos raštai. Renginio pabaigoje svečiai balsavo už jiems labiausiai patikusią mokymo programą, jos pristatymą. Balsavusiųjų nuomone, populiariausia šiuo metu mūsų mokymo įstaigoje automobilių mechaniko profesija. Renginys buvo naudingas ne tik svečiams, bet ir skyriaus mokytojams bei mokiniams. Turėjome galimybę pabendrauti, pasidalinti patirtimi. Tikimės, kad renginys taps tradicinis ir padės ne tik kelti profesinio mokymo prestižą, pristatyti savo skyrių, bet ir skatins bendradarbiavimą su kitomis mokymo įstaigomis.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė

Gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė