netradicin pamoka

2017 01 261

Daugel reikia dalykų šioj žemėj mylėti,
Kad pažintum paskui, kas mylėti verčiausia.
Saldumynus, žaislus, marių erdvę plačiausią,
Arklius, moteris, garsą ar skaistrožių rėtį.

Jonas Mačiulis-Maironis

Šiais nuostabiais poeto ir kunigo žodžiais norėtųsi pradėti pranešimą apie Šeduvos TVM gimnazijos skyriaus I-ojo kurso mokinių gerąją patirtį, įgytą Maironio lietuvių literatūros muziejuje, kur vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamoka netradicinėje aplinkoje. Susipažinimas su garsiuoju poetu įvyko sausio 18 dieną. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti įvairių Maironio gyvenimo detalių, bet ir gyvai prisiliesti prie poeto aplinkos. Ko gero, kiekvienas sutiktų, kad autentiškoje aplinkoje išgirsta informacija išlieka ilgiau ir, be abejonės, yra daug įdomesnė. Netradicinė pamoka prasidėjo Maironio rūmų prieškambaryje. Paklausę įdomių pasakojimų (truputį rimtų, truputį kurioziškų),  kaip poetas mokė ir auklėjo nepažangius savo studentus būtent šioje patalpoje, perėjome į kitą, labai puošnią, rokoko stiliaus salę. Sužinojome, kad būtent čia Maironis priiminėdavo savo garbius svečius, diskutuodavo su jais ir tardavosi įvairiais klausimais, net lošdavo pasjansą. Toliau sekė didžiausia rūmų salė, į kurią Maironis kviesdavosi savo svečius puotauti. Šį ir kitus kambarius puošia gausybė žinomų Lietuvos dailininkų paveikslai, kuriems poetas negailėjo pinigų. Likusieji kambariai nebuvo tokie prašmatnūs, mat jie buvo skirti asmeninei Maironio erdvei, kurios jokie svečiai negalėdavo peržengti. Pamatėme, kad garsusis poetas buvo ne tik prabangos, gero stiliaus mėgėjas, bet kartu ir kuklus, vertinantis ir paprastus dalykus. Toks pamokos vedimo būdas mokiniams labai patiko. Buvo smagu stebėti, kaip jie atidžiai klausosi pasakojimų, smalsiai apžiūrinėja įvairius daiktus, drąsiai atsakinėja į užduotus klausimus. Ši netradicinėje aplinkoje įvykusi pamoka, mano manymu, buvo net labai sėkminga.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Janauskienė

Svetainėje lankosi 61 svečias ir nėra prisijungusių narių