Žemės diena 2017

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

2017 03 28

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, į visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. Džiaugdamiesi ateinančiu pavasariu, šiais metais nutarėme pasveikinti Žemę sukurdami jai puokštes. Puokštes Žemei dovanojo mokinių tarybos, rankdarbių būrelio nariai, bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė, taip pat prisidėjo lankantieji dailės pamokas. Puokštėmis ne tik sveikinome Žemę, bet ir papuošėme mokyklą. Pasveikinome ir parskrendančius paukščius. Kiekvienos grupės mokiniai pagamino po inkilėlį ir iškėlė mūsų mokyklos parke. Puoselėdami ir puošdami savo aplinką siekiame, kad gyventi būtų gera ne tik mums, bet ir esantiems šalia. Pasaulinė Žemės diena  mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė