Neįgaliųjų atskirties mažinimas pasitelkiant žirgus

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje lankėsi sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Pakruojo Viltis“ nariai. Atvykusius svečius sutiko gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė. Išvykos ir šio susitikimo tikslą pristatė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marius Senulis.

Bendrija ,,Pakruojo Viltis“ siekia mažinti neįgaliųjų asmenų socialinę atskirtį, padeda neįgaliesiems ir jų tėvams socialiai adaptuotis ir integruotis į visuomenę, bei užtikrina socialinių paslaugų prieinamumą visiems socialiai pažeidžiamiems asmenims. Šį kartą bendruomenės nariai įgyvendino socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą, todėl pirmiausiai buvo aplankytas žirgynas. Profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė papasakojo apie žmogaus ir žirgo draugystę, galimybę užsiiminėti žirginiu sportu bei įgyti žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę. Daugiausiai džiaugsmo projekto dalyviai patyrė besigrožėdami žirgais, juos šerdami pačių atsivežtomis lauktuvėmis. Po to svečiai apsilankė mokykloje. Truputį pailsėję, atsigėrę šiltos arbatos turėjo galimybę sužinoti apie mokymosi procesą, mokinių laisvalaikį, profesijas, kurias gali įsigyti besimokydami Centre bei mūsų skyriuje. Bendrijos pirmininkės Nijolės Žiūkienės ir projekto vykdytojos socialinės darbuotojos Justinos Juškaitės rūpestingai lydimi projekto dalyviai turėjo puikią galimybę praplėsti savo akiratį, praskaidrinti savo kasdienybę.

Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė

Svetainėje lankosi 21 svečias ir nėra prisijungusių narių