Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtas renginys „Atrask savo talentą 2017“

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius, prisijungdamas prie Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro iniciatyvos jau antrą kartą organizavo Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtą renginį. Tai iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis.

Renginiu „Atrask savo talentą 2017“ siekėme kelti profesinio mokymo prestižą, stiprinti profesinio mokymo motyvaciją, ugdyti mokinių kūrybiškumą ir iniciatyvumą, plėsti bendradarbiavimą tarp mokymo įstaigų, pristatyti profesijų pasirinkimo galimybes Radviliškio rajone. Šiais metais į kvietimą atsiliepė net 109 septynių mokyklų mokiniai. Į skyriaus renginį atvyko mokiniai iš Alksniupių pagrindinės mokyklos, Baisogalos gimnazijos, Jaunimo mokyklos, Pakalniškių pagrindinės mokyklos, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos, Sidabravo gimnazijos, Smilgių gimnazijos. Renginį pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė. Susirinkusius pasveikino praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas, skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis. Svečiams pristatytos keturios profesijos – automobilių mechaniko, elektromontuotojo, virėjo ir žirgininkystės verslo darbuotojo. Norėdami pristatyti profesijas visapusiškai, pakvietėme kiekvienos pristatomos specialybės ekspertus, kuriems talkino profesijų mokytojai. Automobilių mechaniko profesiją pristatė UAB „Agroratas“ direktorius Nerijus Kukšas, virėjo specialybę pristatė kavinės „Pas Zitą“ virtuvės šefas Edvardas Šimkevičius, elektromontuotojo specialybę – UAB „Vytrita“ darbų vadovas Darius Piepolis, apie žirgininko profesiją papasakojo Šiaulių jojimo klubo vadybininkė Rima Žaliauskė. Mokinių tarybos atstovai pristatė projektą „Mitų griovėjai“. Pristatymo metu mokiniai kalbėjo ne tik apie savo specialybę, laisvalaikį, bet ir bandė paneigti nusistovėjusius mitus apie profesines mokyklas.

Visoms dalyvavusioms mokykloms bei svečiams iš įmonių, įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos su renginio simbolika. Atvykę mokiniai taip pat balsavo už jiems labiausiai patikusią mokymo programą, jos pristatymą. Balsavusiųjų nuomone, populiariausia šiuo metu mūsų mokymo įstaigoje automobilių mechaniko ir virėjo profesija. Renginys buvo naudingas ne tik svečiams, bet ir skyriaus mokytojams bei mokiniams. Turėjome galimybę pabendrauti, pasidalinti patirtimi, užmegzti naujas pažintis. Tikimės, kad renginys taps tradicinis ir padės ne tik kelti profesinio mokymo prestižą, pristatyti savo skyrių, bet ir skatins bendradarbiavimą su verslo įmonėmis bei kitomis mokymo įstaigomis.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Gintarė Nausėdienė

Svetainėje lankosi 40 svečių ir nėra prisijungusių narių