„Europarlamentas“ mūsų mokymo skyriuje

Šiais mokslo metais kartu su kitomis Respublikos mokyklomis dalyvaujame projekte ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Projekto tikslas – skatinti aktyviau domėtis. Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis bei Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje.

Vykdydami šį projektą sulaukėme atstovų iš Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje – Natalijos Bružienės ir Juliaus Stakiškio. Svečiai mokiniams organizavo vaidmenų žaidimą ,,Balsuojamą!“. Žaidimo dalyviai pasiskirstė į tris politines frakcijas, keturias šalis ir tris komitetus, kad išspręstų problemas, kurios svarbios visoms šalims narėms. Dalyvaudami partijų frakcijų susirinkimuose, europarlamentarai svarstė aktualias šiuo metu problemas: darbo vietų kūrimą, mėsos bei cukraus vartojimą. Dirbdami komitetų posėdžiuose, turėjo ginti savo atstovaujamos partijos ir šalies interesus, o plenarinės sesijos metu pareikšti savo apsisprendimą svarstomu klausimu balsuodami. Mokiniai turėjo puikią galimybę išbandyti save daugiašalių derybų aplinkoje, būdami skirtingų šalių ir skirtingų pažiūrų europarlamentarais rasti kompromisą bei būdą, kaip išspręsti problemą.

Žaidimo metu mokiniai sužinojo apie teisės aktų priėmimo procesą Europos Sąjungoje, kur derinami 28 šalių, 8 politinių frakcijų ir daugelio skirtingų interesų grupių norai ir interesai. Tai netik įdomus žaidimas, bet ir prasminga edukacinė programa.

Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė