P2

Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje šventė žirgų mylėtojams

Gegužės 31 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje vyko tradicinis renginys „Diena su žirgu“, sukvietęs visus žirgų mylėtojus. Tradicinė šventė organizuojama jau ne vienerius metus. Šiais metais į kvietimą dalyvauti šventėje atsiliepė Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai, Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos mokiniai, Grinkiškio Jono Poderio gimnazistai ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro auklėtiniai bei visi tie, kurie nepraleido progos pasigrožėti ir pasidžiaugti šiais grakščiais gyvūnais.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Renginio atidarymą paskelbė žirginio sporto būrelio nariai, atlikdami pasirodymą Džeimso Bondo tematika. Centro direktorius Jonas Pravilonis pasveikino visus susirinkusiuosius ir džiaugėsi tradiciniu renginiu, aktyviais dalyviais, kurie metai iš metų atvyksta pas mus ir puoselėja meilę žirgams. Seimo nario Aurimo Gaidžiūno padėjėja Valė Macijauskienė džiaugėsi galimybe dalyvauti šventėje ir jos organizatoriams įteikė Seimo simbolika puoštą laikrodį. Savo apsilankymu mūsų renginį taip pat pagerbė Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė. Pakalniškių seniūnijos seniūnui atstovavo Aldona Tamkuvienė, pasveikinusi visus susirinkusiuosius ir pasidžiaugusi puikiomis organizatorių idėjomis. Šeduvos skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, atlikęs ir vertinimo komisijos pirmininko pareigas, palinkėjo gerai praleisti laiką ir sugrįžti į žirgyną dar ne kartą.

Renginio metu vykusiame mokyklų konkurse varžėsi keturios komandos. Smilgių gimnazijai atstovavo dvi komandos, viena – Grinkiškio Jono Poderio gimnazijai, ketvirtoji komanda – Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro komanda. Dalyviai turėjo atlikti penkias užduotis, susijusias su žirgais. Pirmoji užduotis reikalavo žirgų spalvų išmanymo, antroji – padėjo gilintis į aliūrų ypatumus, trečioji užduotis reikalavo komandų meninių gebėjimų, nes jos metu mokiniai pynė žirgų kasas ir bandė sukurti kuo gražesnę šukuoseną. Linksmiausioji užduotis, kurios metu komandos varžėsi estafetės rungtyje, kurią atliekant teko į pagalbą pasitelkti kūno kultūros mokytoją metodininkę Genovaitę Kazlauskienę. O paskutinioji buvo skirta muzikai. Komandų nariai turėjo atspėti dainos pavadinimus iš išgirstos melodijos. Žinoma, dainos buvo tik apie žirgus ir skirtos žirgams. Kompetentinga komisija, kurioje darbavosi mokytoja metodininkė Irena Digrevičienė, vyresnioji mokytoja Lina Janauskienė ir skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, vertino komandas sąžiningai ir nusprendė, kad nugalėtojų šiame konkurse nėra, nes pamatuoti meilės žirgui neįmanoma. Nuspręsta visoms komandoms skirti padėkas ir nominacijas: meniškiausios, sportiškiausios, dainingiausios ir žirgų žinovų nominacijas. Taip pat kiekvienai komandai įteikta po šakotį, o kiekvienam jos nariui – po medalį. Konkurso metu dėmesys buvo skiriamas ir žiūrovams, kurie, komandoms atliekant užduotis, turėjo galimybę sužinoti patarlių, įdomių faktų apie žirgus ir laimėti saldžius prizus.

Trenerė Inga Gailiuvienė komentavo atliekamas užduotis, konkūrų pasirodymą ir visiems susirinkusiesiems padovanojo įspūdingą reginį – žemaitukų pasirodymą. Pasirodymą trenerė parengė su žirginio sporto būrelio nariais. Žemaitukų veislės ypatumus atskleidė profesijos mokytoja Loreta Baltkojienė. Žirgų mylėtojai, organizavę šventę, leido grožėtis savo profesionalumu ne tik meniniais pasirodymais, bet ir konkūrų metu.

Po mokyklų konkurso šventės dalyviai buvo kviečiami pajodinėti žirgais, jais pasigrožėti ar nusifotografuoti. Visi renginio svečiai ir dalyviai vaišinti kareiviška koše.

Neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė

images

Logotipas RTVMC

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Svetainėje lankosi 81 svečias ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
532872