Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje vyko saugaus eismo konkursas

Saugaus eismo tema mūsų šalyje yra aktuali. Eismo įvykių statistika liudija, kad eismo įvykių ir nukentėjusiųjų registruojama dar gerokai per daug. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus automobilių mechaniko ir žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybės mokiniai ir mokytojai, norėdami atkreipti dėmesį į šią problemą, iniciavo saugaus eismo konkursą „Esu saugus, nes žinau“. Organizuoti renginį padėjo Radviliškio vairavimo mokykla „Autoreidas“ ir jos direktorius Rimas Labanauskas bei Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Aivaras Kardašius. Savo jėgas konkurse išbandyti pasiryžo mokiniai iš Grinkiškio J. Poderio, Šeduvos, Sidabravo gimnazijų, Alksniupių pagrindinės mokyklos ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro.

Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje vyko saugaus eismo konkursas

Renginį pradėjo Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, kuris linkėjo dalyviams ne tik pergalių, bet ir žinių. Praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas pristatė centrą ir skyrių bei jų veiklas, rengiamas programas. Mokiniai klausėsi pareigūno Aivaro Kardašiaus paskaitos apie saugų elgesį kelyje. Po paskaitos dalyviai turėjo galimybę, prižiūrint instruktoriui, vairuoti vairavimo mokyklos hibridinį automobilį ar sunkvežimį, išbandyti save kaip traktoriaus vairuotoją ar pasimėgauti jodinėjimu žirgais.

Centro direktorius Jonas Pravilonis sveikino dalyvius, kurie išbandė save trijose rungtyse: teorinių eismo žinių, automobilio sandaros ir vairavimo. Kelių eismo taisyklių ir automobilio rungtyje, kurioje reikėjo išmanyti jo sandarą, pirmąsias vietas iškovojo Alksniupių pagrindinės mokyklos mokiniai. Vairavimo įgūdžių patikrinime I-ąją vietą laimėjo Šeduvos gimnazijos komandos narys. Susumavus visų rungčių rezultatus, komandinis I-osios vietos prizas iškeliavo į Alksniupių pagrindinę mokyklą. Direktorius įteikė padėkas ir dovanas visoms dalyvavusioms mokyklų komandoms ir pasidžiaugė bendradarbiavimu su vairavimo mokykla bei išreiškė viltį, kad šis konkursas taps tradiciniu mokyklos renginiu, kasmet suburiančiu vis daugiau saugiam eismui neabejingų žmonių.