Akcija „Lietuva Skaito“

Kasmet gegužės 7- ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Kitos tautos neturi tokių žodžių: spaudos draudimas, knygnešys, „graždanka“, „knygnešių gadynė“.  Po 1863 m. sukilimo numalšinimo buvo uždrausta lietuviška spauda, ją atgavome tik 1904m. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviška spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Ši diena primena kokią didelę prasmę turi laisvas žodis, kalba, knygų leidyba, spauda.

Mūsų mokyklos bendruomenė šią dieną pažymėjo 5min. skaitymu: po dviejų pamokų mokytojai susirinkę mokytojų kambaryje skaitė tyliai kiekvienas pasirinkęs knygą pagal savo poreikius, kurias pristatė mokyklos bibliotekininkė. 11 val. pasiėmę po knygą išėjome į seniūnijos parką tyliai paskaityti savo atsineštą knygą.  Tai buvo tarsi vienybės ir bendruomeniškumo renginys, nes susirinko – mokiniai, mokytojai, seniūnijos darbuotojai ir kiti knygų mylėtojai. Taip prisidėjome prie paskelbtos visoje Lietuvoje akcijos „Lietuva Skaito“.

Bibliotekininkė Aksinija Gulbinienė