Žirgininkų praktika Maltoje

Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projekto Nr. 2017-1-LT01-KA102-035036 „Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtas pagerinti mažiau galimybių turinčių ir neįgalių jaunuolių profesinį mokymą“ praktikos vizitas vyko Maltoje. Jo metu praktinius įgūdžius tobulino šeši Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės I-ų kursų mokinės Fausta Turskytė, Milda Jakštaitė, Luka Kalinauskaitė, Aufelija Tautkevičiūtė,  Kristina Tamošiūnaitė ir Emilija Gajauskaitė. Mokines lydėjo vyresniosios profesijos mokytojos Inga Gailiuvienė ir Loreta Baltkojienė.

Žirgininkų praktika Maltoje

Tarptautiniame Maltos oro uoste dalyvius pasitiko ir su praktikos vietomis supažindino projekto koordinatorė Fayje, Europos praktinio mokymo ir įdarbinimo centro atstovė.

Trijų savaičių darbinę praktiką mokinės atliko Bidnija Horse Riding žirgyne, žirgų  prieglaudoje RMJ Horse Rescue, kurioje prižiūrima 20 žirgų bei Arthur Tabone Horse Riding lenktyninių žirgų arklidėse. Merginos dirbo poromis ir kas savaitę keitėsi darbo vietomis, tam, kad įgytų daugiau patirties ir susipažinti su žigų laikymų, darbo organizavimu, žirgų šėrimu bei treniravimu.

Laisvalaikiu merginos aplankė Valetą, stebėjo joje vykusį šviesų festivalį, lankėsi Karo muziejuje, laivu plaukėme į Gozo ir Comino salas. Visas sužavėjo Mėlynosios lagūnos kraštovaizdis.  Kartu su merginomis stebėjome polo žirgų varžybas.

Mokinės liko patenkintos naujais praktiniais įgūdžiais, pažintimi su Maltos gamta, kultūriniu paveldu, pagilintomis anglų kalbos žiniomis.

Vyr. profesijos mokytojos Inga Gailiuvienė, Loreta Baltkojienė

Svetainėje lankosi 12 svečių ir nėra prisijungusių narių