Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių seminaras Briuselyje

Mūsų mokymo įstaiga jau trečius metus dalyvauja MEPA (Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių) veikloje. Vasario 3-4 dienomis neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė, atstovaudama  Lietuvos MEPA mokykloms, lankėsi Europos Parlamento organizuotame seminare, Briuselyje. Seminare Lietuvai atstovavo penkios mokytojos iš įvairių profesinio mokymo įstaigų.

Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių seminaras Briuselyje

Pirmąją seminaro dieną seminaro dalyvius sveikino EP viceprezidentė komunikacijai Katarina Barley, EP Ryšių palaikymo tarnybų direktorius Stephen Clark bei Ryšių palaikymo tarnybų strateginės paramos skyriaus vadovas Frederico Rossetto. Įvadinių diskusijų metu buvo aptarti įvairūs jaunimo švietimo Europos Sąjungoje klausimai,  aptarta aktualiausia šių dienų ES tema -Brexit., vyko ES švietimo programų, skirtų jaunimui pristatymas. (M. Bukna ir A. Huth) Praktinę seminaro dalį vedė M. Boussemaere, kuri yra MEPA mokykloms skirtos mokomosios medžiagos kūrėja. Daugelį užduočių ir mokymosi metodų mokytojai  išbandė patys. Antroji seminaro diena buvo skirta seminaro apibendrinimui, objektų lankymui, Europos istorijos muziejaus veiklų, skirtų ES mokiniams, pristatymui. Aplankytas Europos istorijos muziejus, Europos Parlamento plenarinių posėdžių salė.

Seminaro metu įgytos žinios ir patirtis leis pagerinti MEPA veiklą mokymo įstaigoje ir įtraukti į šią veiklą kuo daugiau mokinių.

Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė