Europos dieną – kvietimas kavos ir egzaminas

Gegužės 9-oji – Europos diena, kuomet švenčiama taika ir vienybė Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Europos dieną – kvietimas kavos ir egzaminas

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“. Turėdami Europos ambasadorės titulą – kasmet švenčiame Europos dieną ir raginame tai daryti aplinkinius. Šiais metais skyriaus bendruomenė prisidėjo prie Europos Parlamento biuro Lietuvoje organizuotos Europos solidarumo kavos akcijos socialiniame tinkle Facebook. Mokiniai atsiuntė savo puodelius su kava ar arbata ir taip prisidėjo prie visoje Lietuvoje organizuoto Europos dienos minėjimo.

Kitas svarbus įvykis, skirtas Europos dienai – Europos egzaminas. Skyriaus mokiniai jau trečius metus iš eilės nepraleidžia progos savo žinias pasitikrinti virtualiame egzamine. Mokiniai turėjo atsakyti į 10 klausimų apie Europos sąjungą. Tie, kuriems sekėsi geriausiai – kviečiami į antrą egzamino turą.