Sėjos pabaigos dieną minint

Gegužės 15-oji kalendoriuje pažymėta kaip sėjos pabaigos diena. Ūkininkavimas – tai daug žinių, laiko ir darbo reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų skyriaus mokiniai, besimokantys žemės ūkio verslo gamybos darbuotojo specialybės. Norint, kad tos žinios būtų naudingos – būtina jas taikyti praktiškai.

Sėjos pabaigos dieną minint

Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojui reikia pažinti ne tik auginamus lauko augalus, jų augimo technologinius ypatumus, bet ir augalų sėklas. Mokiniams buvo skirtos praktinės užduotys rinkti auginamų kultūrinių augalų sėklas, įvertinti jų morfologinius skirtumus, kokybę, apytiksliai nurodyti sėjos laiką. Iš surinktų augalų sėklų, mokinys Egidijus pagamino mini edukacinę erdvę „Augalų sėklų mokomasis stendas“. Kitą praktinį užsiėmimą, pateiktą mokiniams, padiktavo gamta. Mokiniams skirta užduotis – įvertinti kaip sniegas paveikė žemės ūkio kultūras jų gyvenamoje teritorijoje.

Mokiniai dalinasi savo savarankiškų praktinių užsiėmimų akimirkomis, kurie šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu.

Profesijos mokytojai Saulius Kryžanauskas ir Tomas Vaicekauskas