P2

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

Man rodos, Tėvynė —
daina
ir meilė, draugystė,
žodis geras, jaukus.
Man rodos,
Tėvynę man neša Žmogus.
O. Miciūtė

Kovo 11-ąją sukanka 31 metai, kai buvo pasirašytas nepriklausomos Lietuvos istorijai svarbiausias dokumentas – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, pažymėjęs priespaudos, pažeminimo, kančių, karų epochos pabaigą ir nepriklausomos valstybės pradžią. Mažutei valstybei, neturinčiai demokratinio valdymo patirties, Kovo 11-oji reiškė kur kas daugiau, nei Akto pasirašymą – jai tai buvo nauja pradžia, naujos istorijos kūrimo atspirties taškas, naujas kelias, kuriuo žengti nebuvo lengva, nes laisvė – taip pat išbandymas.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Pirmo kurso gimnazijos skyriaus mokiniai prisijungė prie tradicinės poezijos skaitymo popietės „Gieda paukštis virš mūsų“. Mokiniai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Gintarės iniciatyva, skaitė eiles apie Lietuvą. Mokiniai rinkosi jiems patikusius eilėraščius ir dalinosi jais su klausytojais. Istorijos mokytoja Genovaitė diskutavo su gimnazistais apie Kovo 11-osios reikšmę. Priminė Nepriklausomybės atkūrimo akto pasirašymo istoriją. Virėjo specialybės mokiniai dalinosi savo šventiniai gaminiais.

Norisi tikėti, kad Kovo 11-oji Lietuvos žmonėms – tai ne vien raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu  pažymėta šventė. Tikime, kad Kovo 11-osios data visada žymės ne tik  Lietuvos kelio į laisvę pabaigą, bet bus svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę  ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms…

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė, vyresnioji mokytoja Genovaitė Galdikienė

images

Logotipas RTVMC

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Svetainėje lankosi 84 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
546212