Statistikos egzaminas „Faktai – ne gandai“

Ar matydamas viešojoje erdvėje pasirodančią informaciją dažnai susimąstai apie jos patikimumą? Ar moki suprasti ir interpretuoti skaičius? Ar pastebi, kas už jų slepiasi? Lietuvos statistika siekia, kad visos viešai skelbiamos naujienos būtų kuo tikslesnės.
Tad NESIKLIAUK GANDAIS – REMKIS STATISTIKA!

Faktai – ne gandai 2021 – pirmą kartą organizuojama iniciatyva, skirta paminėti rugsėjo 6 d. – Lietuvos statistikos dieną. Šiuo egzaminu buvo siekiama parodyti, kaip statistika atspindi mūsų kasdienį gyvenimą, padėti suprasti ir interpretuoti skaičius, didinti visuomenės statistinį raštingumą ir paskatinti rinktis tik patikimus informacijos šaltinius.

Egzaminas vyko 2021 m. rugsėjo 6 d. Jame statistikos žinias pasitikrino gimnazijos skyriaus antro kurso mokiniai: Inesa, Mykolas, Gedas, Aleksas, Martynas ir Dovydas. Testą sudarė 30 klausimų, kurie suskirstyti pagal temas – nuo demografinių šalies rodiklių iki su COVID-19 susijusių statistinių duomenų bei bendrųjų klausimų. Kitą dieną po egzamino mokiniai sužinojo savo rezultatus, galėjo peržiūrėti testą ir matyti, į kuriuos klausimus atsakė teisingai, o kur suklydo. Taškai  skiriami ne tik už teisingą atsakymo variantą, bet ir atsakymų laiką – kuo greitesni atsakymai, tuo daugiau taškų.

Visus, norinčius pasitikrinti savo statistikos žinias, kviečiu sudalyvauti treniruotėje: https://faktainegandai.lrt.lt/try-start.

Daugiau vaizdų rasite čia.

Matematikos mokytoja Daina Baravykienė

Svetainėje lankosi 110 svečių ir nėra prisijungusių narių