Edukacija Vilniaus botanikos sode

Panaudojant Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės aplinkosauginio projekto ,,Išsaugosim gamtą – išsaugosim save“ lėšas, skyriaus mokiniai, lydimi neformaliojo švietimo organizatorės Audros Kisežauskės ir mokytojos Lauros Vaicekauskienės, aplankė Vilniaus universiteto botanikos sodą Kairėnuose. Mokiniai dalyvavo sodo gido Nerijaus L. Zakrio ekskursijoje – edukacijoje, kurios metu susipažino su sodo istorija ir augalų įvairove jame. Mokiniai sužinojo, kad VU Botanikos sodas įkurtas 1781m., jo plotas 191,5 ha., tai yra didžiausias Lietuvoje, įsikūręs senoje dvarvietėje, kur išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai. Sode vyksta Žemės ir aplinkos parodos. Sode auginama daugiau kaip 10 tūkstančių svetimžemių ir natūralios floros augalų (gėlių, medžių, krūmų, vaiskrūmių ir kt. augalų). Čia puoselėjamos gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos: rododendrų, jurginų, vilkdalgių, svogūninių gėlių, lianų, bijūnų ir kt. Sužavėti buvome Atogrąžų ir Paatogrąžių sukulentų kolekcija, įspūdingai įrengtu Japonijos sodu. Visus nustebino ginkmedis, kuris užaugintas iš medžio, išgyvenusio atominį Hirošimos bombardavimą. Apsilankėme ir botanikos sodo šiltnamiuose, kuriuose auginami pasaulio šiltųjų kraštų augalai. Pažintį pradėjome nuo  bananų, tai žoliniai augalai, kai kurių rūšių bananus  galima auginti ir savo namuose, žinoma tik kambaryje. Džiaugiamės galimybe pasimėgauti augalų įvairove, spalvomis ir kvapais.

Edukacija Vilniaus botanikos sode

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežasukė