Akcija – Globokime paukštelius šaltuoju metu laiku

Panaudojant Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės aplinkosauginio projekto „Išsaugosim gamtą – išsaugosim save“ lėšas, mūsų skyriuje sukaltos naujos lesyklėlės. Nuo šiandien jos jau atlieka savo paskirtį. Kviečiame visą mokyklos bendruomenę nepamiršti ir pasirūpinti mažaisiais giesmininkais.  Renkantis lesalą žiemojantiems paukščiams, pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į maistą teikiantį daugiausia energijos. Toks maistas paukščiams turi suteikti daug riebalų, taip pat baltymų. Lesykloje turėtų būti pagrindinis maistas. Dažniausiai jį sudaro grūdų ir sėklų mišinys – saulėgrąžų, kviečių, moliūgų, riešutų ar kanapių sėklų. Riebalai užpilti grūdais (pavyzdžiui, riebalų rutuliukai) yra delikatesas daugeliui paukščių rūšių. Tad rūpinkimės paukšteliais ir jie mums neliks skolingi, nes galėsime ne tik jais pasigrožėti, pamatyti iš arčiau, bet ir vėliau džiaugtis jų giesmėmis.

Akcija – Globokime paukštelius šaltuoju metu laiku

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė