Frankofonijos dienos minėjimas

Atsiliepdami į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kvietimą, nusprendėme paminėti Tarptautinę frankofonijos dieną savo ugdymo įstaigoje. Prancūzų kalbai, kultūrai, papročiams, skirtos įvairių dalykų pamokos.

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos metu mokiniai kalbėjo apie prancūzų kalbą, literatūrą ir šia tema kūrė plakatus. Virėjo specialybės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje, kurios metu angų kalba klausėsi prancūzų virtuvės pristatymo. Automobilių mechaniko specialybės mokiniai gilino žinias apie prancūziškų modelių automobilius – jų sandarą, remontą. Multimedijos paslaugų teikėjo specialybės pamokų metu sukurtas klipas apie Frankofoniją ir šiai dienai skirtas plakatas. Trečio kurso virėjo specialybės mokiniai, padedant profesijos mokytojai Rimai, gamino prancūziškus desertus – krembliurė (Crème brûlée). Mokytojos Laimos padedami, VR 20 grupės mokiniai kvietė vaišintis prancūziškais blyneliais Crêpes“. Tai labai ploni blyneliai, kilę iš Prancūzijos, Bretanės regiono. Mokytoja Laura su virėjo specialybės mokiniais nustebino egzotišku patiekalu – keptomis varlių šlaunelėmis, nors, jų išdrįso paragauti tik drąsiausieji. Istorijos pamokos virto „kelione po Prancūziją“. Mokiniams buvo išdalintos kortelės su klausimais apie istoriją, geografiją, kaimynines šalis. Mokiniai žaidimo žemėlapyje keliavo pasirinktu maršrutu, ieškojo kortelėse nurodytų miestų, atsakinėjo į klausimus, iš pateiktų kortelėse citatų turėjo atspėti, apie kokius žymius prancūzų visuomenės, politikos, istorijos veikėjus kalbama. Pagal žaidimo taisykles už kiekvieną teisingai pateiktą atsakymą mokiniai gaudavo atitinkamą sumą eurų. Pasitelkę savo žinias ir gebėjimus, įveikę visus iššūkius, laimėjo daugiausia eurų surinkę mokiniai. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės pamokų metu dėmesys skirtas Prancūzijoje Hermes rūmuose, kurie yra greta Eifelio bokšto, vykstančias aukščiausio lygio Grand Prix Hermes žirgų konkūrų varžybas. Į jas kviečiama 15 geriausių pasaulio raitelių. Fizinio ugdymo pamokose kalbėta apie Prancūzijos sportininkus.

Frankofonijos dienos minėjimas

Diena, skirta Frankofonijai, buvo aktyvi ir padovanojo veiklų dalyviams pačių įvairiausių įspūdžių. Džiaugiamės mokytojų išradingumu, bandymu ieškoti idėjų, naujų formų, kaip sudominti mokinius ir svarbią informaciją pateikti kūrybiškai.

Gimnazijos skyriaus vedėja Gintarė Nausėdienė

Svetainėje lankosi 71 svečias ir nėra prisijungusių narių