Popietė skirta prisiminti Juozą Lukšą - Daumantą

Asmenybės... Jos įrėžia gilią vagą mūsų krašto valstybės istorijoje. J. Lukša – vienas iš ryškiausių kovotųjų už Lietuvos laisvę. Didžiulis jo nuopelnas ginant Lietuvos nepriklausomybę laisvės kovose, veiklą prasiveržus pro geležinę uždangą, besąlyginę ištikimybę valstybei, partizano priesaikai ir kovos draugams. Istoriko Vidmanto Vitkausko parengta knyga „Juozas Lukša-Daumantas ir jo atminimo įamžinimas“ pristatymas filme, kurį sukūrė nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Jį pažiūrėti pakvietėme gimnazijos skyriaus pirmo kurso mokinius. Bibliotekos vedėja A. Gulbinienė papasakojo  šio neeilinio žmogaus gyvenimo istoriją, kad būdamas tokio jauno amžiaus sugebėjo tiek nuveikti,  užmiršęs  save, pasiaukojo dėl Tėvynės labo (mirė vos sulaukęs 30 metų). Kad už viską ką dabar turime:   žemę,  kalba, papročius, laisvę turime būti dėkingi ir šiam žmogui, ir niekados negalime pamiršti jo vardo. Aptarę filmą, dar pažiūrėjome mūsų mokyklos paruoštą filmuotą medžiagą apie Lietuvos žaliąją partizanų rinktinę, veikusią mūsų krašte „Praeities stiprybė – dabarčiai“, prisiminėme kryžiaus atstatymą.

Popietė skirta prisiminti Juozą Lukšą - Daumantą

Bibliotekos vedėja A. Gulbinienė ir mokytoja L. Vaicekauskienė