Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinių stažuotė Maltoje

Lapkričio 6 -26 dienomis šešios žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinės – Rugilė Š, Faustina A., Kamilė M., Karolina K., Rugilė S, Miglė J.  gilino profesines žinias pagal Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektą Nr. 2020-1-LT01-KA102-077613 „Tarptautinio profesinio mobilumo įtaka specialiųjų poreikių ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių profesinių ir socialinių įgūdžių ugdymui“ Maltoje.

Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinių stažuotė Maltoje

Merginos stažuotę atliko Bidnijos Horses Reding  žirgyne. Žirgynas privatus, auginantis ne tik žirgus, bet ir melžiamas avis, paukščius, karves. Stažuotės metu susipažinta su žirgų auginimu, priežiūra, laikymo sąlygomis, padėta vykdyti pramogines ir edukacines programas, entuziastingai darbuotasi ūkyje, sparčiai ir profesionaliai atliekant  pavestus darbus. Žirgyno savininkai liko maloniai nustebinti, kai  paskutinę darbo dieną mokinės į žirgyną  atvyko su morkų maišu žirgams.

Laisvos nuo darbo dienos buvo skirtos susipažinimui su savitu Maltos kultūros  paveldu ir lankytinomis, turistų pamėgtomis vietomis. Aplankyta sostinė Valeta, žemieji ir aukštieji Valetos sodai, Šv. Petro katedra, tylusis miestas Mdina,  Mėlynoji Lagūna.

Stažuotė buvo naudinga ne tik profesinio tobulėjimo aspektu, taip pat buvo pagilintos užsienio kalbos, komunikavimo, kultūrinio bendravimo žinios.

Praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas,

vyr. profesijos mokytoja I. Gailiuvienė