Šv. Mikalojaus – arklių globėjo diena

Tikra Kalėdų Senelio istorija prasideda nuo Nikolajaus, gimusio trečiajame amžiuje Pataros kaime Mažojoje Azijoje, Turkijoje . Jis paskyrė savo gyvenimą tarnauti Dievui ir dar būdamas jaunas buvo paskirtas Myros vyskupu. Vyskupas Nikolajus visame krašte išgarsėjo dėl savo dosnumo tiems, kuriems reikia pagalbos, meilės vaikams ir rūpesčiu jūreiviais bei laivais. Rašytiniuose šaltiniuose jis dažniausiai vaizduojamas  raudonais rūbais jojantis ant balto žirgo. Mirus Nikolajui (343 m. po Kristaus) krikščionys gruodžio 6 d. pavadino Šv. Mikalojaus,  arklių globos diena.

Šv. Mikalojaus – arklių globėjo diena

Nuo seno šią dieną ir Lietuvos kaimuose  šeimininkai savo arkliams į ėdžias  pripildavo sočiai avižų, paklodavo sausą guolį dėkodami už sunkų metų triūsą.

Artėjant šventėm, puoselėjant  gražią tradiciją, mokyklos žirgynas kvietė visus norinčius pabūti žirgų draugijoje, pamaitinti juos ir palepinti skanėstais.

Vyr. profesijos mokytojas I. Gailiuvienė

Svetainėje lankosi 81 svečias ir nėra prisijungusių narių