2023-ieji - Žirgo metai

Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas paminėti 100 metų sukaktį, kai Plungėje dvaro sodyboje buvo įsteigtas valstybinis žemaičių veislės arklių žirgynas, 2023-uosius paskelbė Žirgo metais. Gausi žirgų mylėtojų bendruomenė  metų pradžią pasitiko minėdama ir Lietuvos Žirginio Sporto Federacijos 90-ies įkūrimo jubiliejų. Šiuolaikinio sporto pradžia užgimė Lietuvos kariuomenės kavalerijos pulkuose. Nuo 1920 m. visi trys  pulkai – husarai (Kaune),ulonai (Alytuje), dragūnai (Tauragėje) – geresniam kareivių ir žirgų parengimui naudojo 8 km kliūtinį laukų jojimą. Palaipsniui išaugo  poreikis varžytis tarpusavį,  knietėjo  parodyti žirgo paruošimo lygį ir raitelio jojimo meistriškumą. 1929 m. Kaune surengtos pirmosios žirgų sporto oficialios varžybos – kavalerijos pulkų raitųjų sporto rungtynės(KPRSR).

2023-ieji - Žirgo metai

Atsirado poreikis sureguliuoti sporto sistemą teisiškai, todėl 1932 m. spalio 1 d. KKR įkūrė šešias sporto sąjungas tarp kurių ir Lietuvos žirginio sporto sąjungą (LŽSS). Pirmuoju LŽSS vadovu tapo majoras Izidorius Eduardas Kraunaitis. Lietuvos Žirginio Sporto federacijos iškilmingo renginio metu buvo pagerbti  2022 metų geriausius rezultatus pademonstravę  konkūrų, dailiojo jojimo, trikovės, kinkinių, ištvermės jojimo sportininkai ir jų  treneriai.

Džiugu, kad federacijos veikloje aktyviai dalyvauja ir mūsų mokyklos žirgininkystės specialybės mokinės  – Rugilė Sudonytė, Karolina Koncevičiūtė, Greta Bataitienė,  Laura Janulytė.

Vyr. profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė

Svetainėje lankosi 141 svečias ir nėra prisijungusių narių