Popietė bibliotekoje, skirta Šv. Velykoms

Per pirmą pilnatį Velykos
Žibutę žemė joms aukoja,
Ir pempė džiūgauja suklykus.
Per pirmą pilnatį Velykos...
Jonas Jakštas

Pavasarį, kai po žiemos sąstingio vėl ima busti gyvybė, kai grįžta šviesa ir šiluma, ateina džiaugsminga Velykų šventė, kuria krikščionys mini Kristaus Prisikėlimą po Nukryžiavimo. Iškilmės didingumą nusako jos pavadinimas Didžioji šventė. Ji ateina į žmonių gyvenimą kaip atpildas po pergyvento sunkaus laiko – rūsčios žiemos.

Popietė bibliotekoje, skirta Šv. Velykoms

Kovo 29 d. į mokyklos biblioteką  rinkosi skaitytojai į renginį “Šv. Velykos - seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė“. Biblioteka pasiruošusi: ant stalo berželių, žilvyčių puokštė, pintinėlėje primarginta margučių, paruošta leidinių paroda – viskas skirta Velykoms. Kaip švenčiama ši šventė priminė bibliotekos vedėja Aksinija, o kaip visi klausėsi ką ji kalbėjo, buvo patikrinta testu – 10 klausimų, į kiekvieną klausimą pirmas teisingai atsakęs gavo po žaislinį velykinį kiaušinį. Kai buvo atlikta ši užduotis, sveikinom vienas kitą su ateinančiom šventėm – kiekvienas dalyvis garsiai perskaitė po sveikinimą. Paploję už gražius sveikinimus, mokiniai pasiėmė po velykinį kiaušinį ir ėjo jų  ridenti, ši atrakcija buvo smagiausia ir linksmiausia. Pasidžiaugę buvimu kartu,  pasisėmę naujų idėjų, palinkėję gerų švenčių ir gražių margučių lauksime Velykų  kiekvienas savo namuose. Iš kartos į kartą perimami senieji papročiai nėra sustabarėjęs darinys. Kiekviena karta juos gali kūrybiškai praturtinti pagal savo pasaulėžiūrą ir padaryti suprantamus bei priimtinus labai pasikeitusiame pasaulyje.

Bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė