Aš ir mano profesija

Leonardo da Vinči programos mobilumo projektas

Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0828 „Aš ir mano profesija“

Į 4 savaičių trukmės stažuotę užsienyje išvyksta šie virėjo specialybės mokiniai:

1.Vokietija (Hamburgas) 2013 m. rugpjūčio mėn. 5 – 30 d.

AURELIJA PLEIVYTĖ, ŽYGIMANTAS ČEPAITIS (VR11 gr.)

AGNĖ MARGYTĖ, ŽANETA-MARIJA PALIJANSKAITĖ (VR12 gr.)

2.Austrija 2013 m. rugsėjo mėn. 9 d. – spalio 4 d.

SIMONA ŽVIRELAITĖ, SANDRA KRUOPYTĖ (VR11 gr.)

RENATA PIPIRAITĖ, RUGILĖ VISOCKAITĖ (VR12 gr.)

Kandidatai stažuotei užsienyje:

1.Svajūnas Vasnys (VR12 gr.)

2.Eglė Dabašinskaitė (VR12 gr.)

Projekto koordinatorė – profesijos mokytoja metodininkė Aldona Narbutienė

STAŽUOTĖ VOKIETIJOJE

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus automobilių mechanikos specialybės II kurso mokiniai Paulius Kundrotas, Merūnas Visockis ir Edgaras Janauskas dalyvavo VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos parengtame ŠMPF Leonardo da Vinčio programos stažuočių projekte „Patirtis užsienyje-nauda mokiniams ir jų gyvenamai aplinkai “ Nr.LLP-LdV-IVT-2011-LT-0543

Mokiniai kovo mėnesį tris savaites stažavosi Vokietijoje, F+U gGmbH Sachsen, Chemnitz mieste. Stažuotės metu jie turėjo galimybę išmokti dirbti su modernia diagnostikos įranga, taikyti šiuolaikinius metodus, dirbti tarptautinėje komandoje. Darbas šioje šalyje padėjo suprasti inovacijų svarbą tobulinant savo profesines kompetencijas, paskatino perimti ir skleisti partnerių remonto patirtį. Priimančioji organizacija sudarė dalyviams sąlygas pasitikrinti savo profesinius gebėjimus ir galimybes naujoje aplinkoje. Užsienio darbdaviai jų stažuotę įvertino teigiamai.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras siunčiančiojo partnerio teisėmis dalyvauja Mažeikių politechnikos mokyklos (dotacijos gavėjo) 2012-2013 metais vykdomame Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte „Sveiko maisto gamyba, natūralus skonis, nepriekaištinga kokybė ir modernus pateikimas viešojo maitinimo įmonėse“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0719. Vadovaujantis dotacijos gavėjo nustatytais atrankos kriterijais, į mobilumo vizitus Austrijoje ir Vokietijoje (po du į kiekvieną šalį) buvo atrinkti keturi maisto ruošimo ir lankytojų aptarnavimo paslaugų sektoriaus profesijos mokytojai – projekto dalyviai.

Rugsėjo 1 – 8 dienomis vyko pirmasis projekto dalyvių vizitas – į stažuotę Austrijoje buvo išvykę RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus profesijos mokytojos Roma Vaičiulienė ir Aldona Narbutienė.

Mūsų mokyklos mokytojos, drauge su dar šešiomis profesijos  mokytojomis iš Mažeikių politechnikos mokyklos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, savaitę trukusio mobilumo vizito metu  tobulino kvalifikaciją, sėmėsi naujos patirties  Austrijos profesinėse mokyklose, smulkaus bei vidutinio verslo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų  įmonėse.

Laisvalaikio metu projekto dalyvės keliavo pietinės Austrijos apylinkėmis – grožėjosi nuostabiais Alpių kalnų vaizdais, ežerais, pilimis,  susipažino su Austrijos kultūra, papročiais ir tradicijomis, dalyvavo ekskursijoje po Austrijos sostinę Vieną.

Straipsnio autorė profesijos mokytoja A.Narbutienė