Vasario 16 –oji – istorinė Lietuvos valstybės gimimo diena

Jauna, laisva, pati savęs valdovė
Tautų eilėn įstoja Lietuva,
Savu krauju vergijos nusiplovė,
Sutraukius pančius ištverme sava!
Maironis

Istorijos vadovėliuose 1918 m. vasario 16-oji įrašyta kaip viena svarbiausių Lietuvos istorijos datų, šią dieną atkurta Lietuvos nepriklausomybė, tai mūsų valstybės gimimo diena. Vasario 15- ąją mūsų mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos bibliotekoje švęsti Lietuvos gimtadienio. Ruošėmės visi: anglų k. mokytojos Svajos Lapelienės vadovaujami mokiniai pirmo aukšto fojė pristatė karpinį – stilizuotą Lietuvos vėliavą, mokytojai Raimondai Ulinskienei padedant, multimedijos techniko specialybės mokiniai paruošė stendą antrame aukšte „Su gimtadieniu, Lietuva“, bibliotekoje pristatyta spaudinių paroda „Vasario 16 –oji – istorinė Lietuvos valstybės gimimo diena“. Renginį pradėjo bibliotekos šeimininkė Aksinija Gulbinienė. Buvo prisiminta istorija: kas? kodėl? ir kaip? Prisiminę praėjusius įvykius, sprendė testą, reikėjo pažymėti, ar tai Vasario 16-osios akto, ar Kovo  11-osios akto signataras. Nei vienos klaidos nepadarė apskaitininko specialybės mokinys Aurimas ir profesijos mokytojas Vytautas Noraitis, gerai signatarus žinojo ir mokiniai Faustina, Dominykas. Teisingiausiai atsakę buvo apdovanoti prizais.

Vasario 16 –oji – istorinė Lietuvos valstybės gimimo diena

Švęsdami savo valstybės gimtadienį, esame laimingi, kad gyvename laisvoje šalyje.

Bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė