P2

Europos profesinių gebėjimų savaitės renginiai RTVMC Šeduvos TVM skyriuje

Europos profesinių gebėjimų savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Šio savaitės metu programoje dalyvaujančios organizacijos visoje Europos sąjungoje rengia įvairias iniciatyvas, kuriomis siekia pristatyti profesinį mokymą. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius prie šios idėjos sklaidos prisideda jau ketvirtus metus ir organizuoja įvairius renginius.

Europos profesinių gebėjimų savaitės renginiai RTVMC Šeduvos TVM skyriuje

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Šiais metais Šeduvos TVM skyrius pakvietė aplinkinių mokyklų mokinius į renginį „Atrask savo talentą 2019“. Į pažintį su profesijomis atvyko 70 mokinių iš Šeduvos gimnazijos, Smilgių gimnazijos, Sidabravo gimnazijos, Pakalniškių pagrindinės mokyklos, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos, Rozalimo pagrindinės mokyklos. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su elektriko, virėjo, automobilių mechaniko, žemės ūkio verslo darbuotojo ir žirgininkystės verslo darbuotojo specialybėmis. Išbandę save įvairiose srityse, svečiai girdėjo buvusios mokinės Ronetos Ramanauskaitės sėkmės istoriją. Mergina pasidalino savo patirtimi ir Šeduvos TVM skyriuje įgytos specialybės nauda siekiant karjeros. Apie karjerą, tinkamos specialybės pasirinkimą su mokiniais diskutavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. Pedagogė akcentavo, kaip svarbu gebėti tinkamai pasirinkti profesiją ir nenuvertinti nei savęs, nei savo pasirinkimo.

Antrasis savaitės renginys – Karjeros diena Šeduvos TVM skyriaus mokiniams. Su mokiniais bendravo įvairių sričių specialistai. Apie karjerą, ir kaip svarbu nebijoti eiti tolyn bei nuolat tobulėti, su mokiniais kalbėjo Alksniupių pagrindinės mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Virgina Krugelienė. Elektriko specialybę ir jos perspektyvas pristatė UAB „Exto“ projektų vadovas Pranas Gedvilas. Virėjo specialybę reprezentavo UAB „Šeduvos kepykla“ ir UAB „Linda“ vadovė Vida Dauneckienė. Ji pristatė savo sėkmingo verslo istoriją ir priminė, kad savo kelią ji pradėjo būtent mūsų mokymo įstaigoje. Apie žemės ūkio verslą kalbėjo UAB „Agroratas“ direktorius Nerijus Kukšas. Profesijos mokytoja ir trenerė Inga Gailiuvienė kalbėjo su mokiniais apie žirgininkystės verslo darbuotojo profesiją. Pateikė nemažai idėjų kaip galima save realizuoti ir motyvavo mokinius siekti užsibrėžtų tikslų. Profesijos mokytoja Vida Adomaitienė, pasidalino savo patirtimi kaip transporto vadybininkė ir supažindino mokinius su tolimųjų reisų vairuotojo specialybės subtilybėmis ir kodėl jiems toks svarbus mechaniko amatas.

Tikime, kad renginių tikslas – skatinti mokinius teigiamai žiūrėti į profesinį mokymą jo nenuvertinant, pasiektas. Norisi tikėti, kad mokiniai suvoks, jog realizuoti save – tai tinkamai pasirinkti.

Neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė

images

Logotipas RTVMC

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
532872