Lapkričio 8 – oji - Verslo diena

Kasmet antrą lapkričio penktadienį švenčiama profesinė verslo atstovų šventė – verslo diena. Pasaulinės verslo dienos tikslas yra atkreipti dėmesį į verslumo, inovacijų ir lyderystės svarbą versle. Daugumai sėkmingų verslininkų sėkmę pasiekti padėjo tikėjimas savimi, savo idėjomis ir atkakliai dedamos pastangos tam, kad tas idėjas įgyvendinti.

Lapkričio 8 – oji - Verslo diena

Skyriuje verslo diena buvo paminėta parengus stendą  „Verslo žemėlapis“. Be to, mokiniai įsivertino savo verslumo gebėjimus. Susirinkę informacinių technologijų kabinete, jie atliko testą „Verslo ryklys“. Testo rezultatai atskleidė, kuriam verslininko tipui kiekvienas priklausytų, jeigu ateityje norėtų imtis savarankiško verslo. Didžiosios dalies mokinių verslumo gebėjimai atitiko socialųjį ir universalųjį tipus. Šių tipų atstovai – „Trijų seserų“ įkūrėja Rima Olberkytė ir Antanas Guoga, išbandęs daug verslo sričių. Nedidelės dalies mokinių verslumo gebėjimai atitiko sumaniojo ir atkakliojo verslininko tipus. Šių tipų atstovai – drabužių kūrėja Janulaitytė-Julia Janus ir Claudio Santori – Lietuvoje gyvenantis italas, įkūręs novatorišką kalbų mokymosi sistemą „Bliu Bliu“; Styvas Džobsas – JAV verslo magnatas ir išradėjas, vienas „Apple“ kompanijos įkūrėjų. Ir tik vieno mokinio verslumo gebėjimai atitiko nuoseklųjį tipą. Šio tipo atstovas – Rimvydas Širvinskas – Makalius, kuriam šiuo metu priklauso kelionių portalas „Makalius“, kelionių žurnalas „Makaliaus kelionės“ bei dvi kelionių studijos Vilniuje ir Kaune.

Testo rezultatai sužadino smalsumą ir paskatino mokinius nenuleisti rankų – tobulintis, mokytis iš sėkmingų žmonių istorijų, lavinti savo stiprybes ir ateityje, sukaupus patirties, drąsiai nerti į verslo vandenyną.

Profesijos mokytojos Zita Majarienė ir Aldona Narbutienė