Rugsėjo 16 –oji- Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena

Tarptautinės ozono sluoksnio apsaugos dienos devizas ,,Išsaugok dangų – apsaugok  save – apsaugok ozono sluoksnį. Ozono sluoksnis – tai atmosferos sluoksnis, gaubiantis Žemę ir saugantis jos gyvybę nuo žalingo ultravioletinio spinduliavimo. Tai rūpi ir mums. Trumpą  pranešimą apie ozono sluoksnį padarė ŽV18 grupės mokinė Fausta. Pranešime pateikė, kas  yra ozonas? Kuo jis svarbus? Kas ozoną labiausiai naikina? Todėl 1985 m. Vienoje buvo pasirašyta konvencija dėl ozono sluoksnio apsaugos. O 1987 m. pasirašytas Monrealio protokolas dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų. Juo siekiama, kad alternatyviomis technologijomis būtų galima sumažinti neigiamą cheminių medžiagų poveikį ir  uždrausti tam tikrų medžiagų naudojimą.

Rugsėjo 16 –oji- Tarptautinė ozono sluoksnio apsaugos diena

Biologijos vyr. mokytoja Audra Kisežauskė