Vasario 16-ąjai skirta istorijos pamoka

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.

(Adolfo Suarez)

Vasario 16-oji  – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918 –aisiais  metais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.

Vasario 16-ąjai skirta istorijos pamoka

Vasario 7 dieną  mokiniai rinkosi į biblioteką, į istorijos pamoką, skirtą Vasario 16-ąjai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Pamoką vedė istorijos mokytoja Vitalija Rutkauskienė. Mokiniai apžiūrėjo bibliotekininkės surengtą parodėlę,  išklausė mokytojos pasakojimą apie to laikotarpio politinę situaciją Lietuvoje ir Europoje, pastangas atkurti nepriklausomą valstybę. Lukas, Dainora, Modestas paskaitė ištraukas iš istorijos šaltinių  apie nepriklausomybės kovas, valstybės pagrindų kūrimą, pirmuosius jaunos valstybės žingsnius.

Pamokos apibendrinimui mokiniams skirtos užduotys.

Bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė