Žirgininkės sėkmingai įgijo konkūrų teisėjų kategorijas

Kovo pirmąjį savaitgalį Lietuvos žirginio sporto federacija organizavo konkūrų teisėjų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo kursus, kuriuose dalyvavo RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinės. Populiarėjant žirgų sportui išaugo kvalifikuoto varžybų personalo poreikis. Būsimieji teisėjai privalėjo pateikti varžybų teisėjavimo praktikos žurnalus, išlaikyti teorinį ir praktinį egzaminus.

Žirgininkės sėkmingai įgijo konkūrų teisėjų kategorijas

Sėkmingai žirgų konkūrų teisėjų kvalifikacijas įgijo ŽR 22 grupės mokinės Rugilė Sudonytė (L2 lygis), Karolina Koncevičiūtė (L1 lygis) ir profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė (L3 lygis). Varžybų teisėjo pareiga užtikrinti sąžiningo sporto principus, užtikrinti  varžybų dalyviams vienodas sąlygas, saugoti žirgo gerovę, edukuoti žirginio sporto bendruomenę ir padėti sėkmingai vykdyti renginį pagal tarptautines Pasaulio žirgų federacijos  taisykles. Teisėjas privalo akimirksniu priimti teisingus ir logiškus sprendimus, spręsti iškilusius klausimus ir juos pagrįsti taisyklėmis. Bendrauti ir bendradarbiauti su varžybų organizatoriais, sportininkais ir treneriais.

Džiaugiamės savo mokinių tobulėjimu ir tikimės, kad įgytos kompetencijos bus tinkamai pritaikomos pamokų metu.

Vyr. profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė