Kupina įspūdžių ir patirties virėjų specialybės mokinių mobilioji praktika Italijoje

Mokiniai mokėsi įvairių Italijos Apulijos krašto patiekalų gamybos. Buvo mokomasi įvairių pastų (makaronų) gamybos: su jūros gėrybėmis, su pomidorais, su grybais, gaminti ravioliai ir desertai. Šių patiekalų gamyba iš mokinių pareikalavo ne tik atsakingumo, bet ir didelės kantrybės. Mūsų mokyklos mokiniai ne tik mokėsi iš virtuvės šefo Vincenzo Rattazzi, bet dalinosi ir savo patirtimi ir mokė šefą gaminti keletą mūsų mėgstamų patiekalų, tokių kaip: karbonadas, šaltibarščiai net paprastą įvairių daržovių sriubą.

Didžiausias Italijos ir Lietuvos skirtumas – tai siesta, kuomet nuo pirmos valandos dienos iki penktos valandos vakaro niekas nedirba. Tuo metu Rodi Garganico miestelis būdavo, tarsi, išmiręs. Kur ne kur tuo metu būdavo galima pamatyti turistus, praskrendančius paukščius ar pravažiuojantį vieną kitą automobilį.

Kadangi mūsų praktika vyko lapkričio mėnesį, tai mums teko pabūvoti ir miestelio centre vykusioje Helovyno šventėje. Šventės metu grojo „gyva“ muzika, šventės dalyviai galėjo paskanauti įvairiais užkandžiais. Gražiausi šventės dalyviai buvo vaikai, kurie buvo persirengę raganomis, angeliukais, velniukais ir įvairiais kitais personažais.

Taip pat praktikos metu turėjome keletą ekskursijų. Vienos iš jų metu keliavome į Vieste miestelį, kur labiausiai įstrigo meilės alėja (laiptai išgražinti širdutėmis ) ir „kartusis“ akmuo, ant kurio kuomet 1554 m. vienas miestas nuo jūros pusės užpuolė Vieste miestelį ir jame  buvo apsistoję 7 paras, per kurias išžudė net 970 Vieste miestelio gyventojus. Tai vienas iš išlikusių objektų, kuris yra lankomas turistų, kad primintų šio miestelio istoriją. Kitos ekskursijos metu aplankėme natūraliai gamtos sukurtą „parką“ kalnuose, kur grožėjomis įspūdingais natūraliais gamtos sukurtais paveikslais: tai pasakiški takai tarp uolų, nuostabūs uolų natiurmortai, įspūdingas augalų grožis ir nepakartojami jausmai keliaujant ant džipo stogo.

Profesijos mokytoja Gitana Dailidaitė

Svetainėje lankosi 114 svečių ir nėra prisijungusių narių