Popietė bibliotekoje

Lapkričio 29 d. skyriaus bendruomenė rinkosi į biblioteką, kaip toje garsioje frazėje „visi keliai veda į Romą“. Mokytojai, mokiniai, dalis darbuotojų ir viešnia iš kaimo bibliotekos. O susirinko visi pakviesti mokyklos bibliotekininkės A. Gulbinienės į popietę bibliotekos bičiuliams.

Popietė bibliotekoje

Renginys pradėtas Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Visada Žemėje per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos Saulės vaikai būtumėm.“ .  AČIŪ ištartas gimnazijos skyriaus vedėjai Gintarei, mokytojai Silvijai, kaimo bibliotekininkei Darutei, darbuotojoms Jūratei, Laimutei, Dalei ir visiems atėjusiems, kad padėjote, kad rėmėte, kad bendradarbiavote, kad dalyvaujate bibliotekos renginiuose. Biblioteka daugiau negu visas pasaulis. Čia prasideda visos mintys... Kur dar surastum tokią vietą? Skaitymas – tai laiko dovanojimas sau. Knygos gali padėti geriau suprasti save ir kitomis akimis pažvelgti į gyvenimą. Savęs pažinimas ypač reikšmingas besiformuojančiam jaunam žmogui. Anksti įpratę skaityti, vaikai ir paaugliai knygų iš rankų nepames bene visą likusį gyvenimą. O kaip pamėgti skaityti? Išvardijau penkis būdus, kaip įprasti skaityti, o paskui  supažindinau su įdomiais faktais apie rašytojus, o kad nebūtų nuobodu ir visi įsitrauktų – truputį pažaidėm. Pirma užduotis „pabirę žodžiai“, reikėjo įrašyti praleistus žodžius, tik žinoma pirmiausia reikėjo perskaityti visą gautą tekstą. Paskui  minėme mįsles, kas nežinojo atsakymų gavo „paruoštukus“, tik reikėjo  mokėti atsirinkti. Trečia užduotis – raidės, iš jų reikėjo surinkti lietuvišką abėcėlę. O galiausiai kiekviena komanda gavo po didelę krūvą įvairiausių knygų iš jų reikėjo sudėti tą  pačią abėcėlę. Buvo gražu žiūrėti kaip visi stengiasi kuo greičiau ir teisingiau tai padaryti. Žinoma, už  darbą buvo atitinkamai įvertinta – greičiausiai ir teisingiausiai padarę buvo apdovanoti prizais.

Tad dar kartą dėkoju, kad užeinate į biblioteką, kad esate geranoriški, kad galiu bet kada ir bet kurio paprašyti pagalbos, tegul mūsų bendras kelias bus smagus ir kūrybingas.

Bibliotekos vedėja  A.Gulbinienė