Šv. Mikalojaus – arklių globėjo diena

Nedrąsiu žingsniu į nepažystamą sau erdvę šiandien  žengė gimnazijos skyriaus  mokiniai. Nejauku, neįdomu,  nekvapnu...  O mes vis kvietėm užeiti, pamatyti, pažinti  ir suprasti mūsų beprotybės priežastį. Ir tikriausiai nėra geresnio laiko pažinti  žirgą, kaip  gruodžio 6-tają - Šv. Mikalojaus, arklių globėjo dieną.

Šv. Mikalojaus – arklių globėjo diena

Lietuvį su žirgu sieja tūkstantmečių istorija. Tėvynę ginant, ir duoną kasdieninę auginant, visus kitus ūkio darbus nuveikiant, pramogaujant šventėse, pas mergelę jojant. Artimas ir mielas širdžiai: gera jį paglostyti, patapšnoti per sprandą, apkabinti. Šią dieną nuo seno kaime šeimininkas  į  ėdžias  pripildavo sočiai avižų,  prikraudavo skanesnio šieno, taip dėkodamas arkleliui už sunkų metų triūsą. Išvalydavo kailį ir iššukuodavo karčius, kad jokios ligos ir nelabasis neįsipainiotų.

Labiausiai norėjosi ir mums  parodyti, koks nuostabus ir nepaprastas gyvūnas yra žirgas, kiek didybės savyje turi. Ir mes  kitokie šalia jų tampame, didesni vidumi, drąsesni, tarytum įkvėpę laisvės.

Vyr. profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė

Svetainėje lankosi 16 svečių ir nėra prisijungusių narių